Prívlačové preteky potešili všetkých zúčastnených

V chladné októbrové sobotné ráno sa členovia nášho združenia stretávali na miestnom rybníku s odhodlaním a očakávaním zabezpečiť dlhšie plánovanú akciu, ktorá mala byť vyvrcholením tohtoročnej loveckej sezóny.
O pol siedmej ráno teplomer ukazoval chudobné 3 stupne nad nulou a rybník zahaľovala hmla hustá ako mlieko. Napriek tomuto jesennému počasiu sa krátko po siedmej začali na rybníku schádzať súťažiaci na prezentáciu, ktorej ukončenie bolo plánované na 8,15 hod. Účastníkov privítal Noro Michel privítacím drinkom, ktorý väčšinu pretekárov zohrial a odhalil ich štartovné číslo, ktoré bolo ukryté na spodnej strane pohára. Po krátkom zvítaní sa (rybári sú ako jedna rodina každý každého pozná) oboznámil riaditeľ pretekov Pavol Vavrinec prítomných s pravidlami pretekov. Po ustálení počtu pretekárov na čísle 25, zaznel o 8,45 otvárací výstrel, ktorý odštartoval trojkolové zápolenie.
V štartovnom poli sme mali okrem mužov zastúpenie aj nežného pohlavia v podobe jednej pretekárky Adi Benkovej - Fedákovej a juniorského majstra Slovenska v prívlači Peťa Augustína z Veľkých Kostolian, ktorý je členom krúžku mladých rybárov pod vedením Jara Hellera.
Pretekárom sa od prvého momentu darilo v lovení rýb, o čom svedčí aj počet ulovených dravcov v prvom kole, ktoré vyhral práve Peťo Augustín s počtom bodov 421 (súčet centimetrov zmeraných ulovených rýb v danom kole) čo bol zároveň aj najlepší výkon pretekov.
S pribúdajúcim časom a vychádzajúcim slnkom sa rybkám čoraz menej chcelo polovať na návnadu, napriek tomu pretekári vytiahli na breh celkový počet 91 kusov dravých rýb prevažne pstruha, z bohato zarybneného rybníka. Združenie zarybnilo vodnú plochu, týždeň pred pretekmi, celkovým počtom 200 kilogramov pstruha dúhového.
Preteky spolu s obedňajšou prestávkou trvali cca do pol jednej a o jednej nasledovalo očakávané vyhodnotenie s prvou cenou - bicyklom venovaným TJ Slovan Veľké Orvište. Po spočítaní výsledkov sme sa o 13-tej hodine dozvedeli mená víťazov.


Prvú cenu získal Igor Slávik (na obrázku) z Piešťan a odviezol sa domov na novučičkom bicykli značky Kellys v hodnote 319 €.
Na druhom mieste sa umiestnil Peťo Augustín a spokojný si odniesol obálku s 200 €.
Tretie miesto zaujal Branislav Pecník a odniesol si cenu v hodnote 100€.
Štvrté miesto a poukaz na prezutie pneumatík v servise Vojta Dekana si domov odniesol Jozef Horina.
Piatou cenou kartónom vína sa potešil Rasťo Kuhajda.

Po vyhlásení výsledkov si všetci zasadli k chutnému občerstveniu, ktoré pripravili organizátori pretekov. Podával sa výborný krakovianský burčiak, guláš a vyprážaný pstruh, ktorý všetkým chutil. Akcia sa skončila až pred siedmou hodinou večer a spokojní návštevníci sa rozchádzali za tmy domov.

Pár štatistických údajov…
25 pretekárov ulovilo v troch kolách spolu 91 ks dravej ryby

  1.kolo 2.kolo 3.kolo Spolu
Pstruh:

40

18

15

73

Šťuka:

4

4

1

9

Zubáč:

5

0

1

6

Ostriež:

3

0

0

3


Pretekári si privlastnili 14 kusov pstruha.
Najväčší ulovený pstruh mal dĺžku 40 cm.
Najväčšia ulovená šťuka merala 63 cm a zubáč 42 cm.

Pozrite si výsledkovú listinu