Po úspešnom zvládnutí kaprových pretekov pre dospelých, sme opäť zorganizovali a zabezpečili rybárske preteky pre deti základných škôl, pri príležitosti MDD.

Bol to už 4. ročník, ktorého sa zúčastnili deti miestne, ale aj z blízkeho okolia.
Na miestnom rybníku Záhumnie sa v sobotu 2. júna zišlo dvadsať detí pretekárov v doprovode rodičov či starých rodičov.
Niektoré z detí, ako sa sami vyjadrili, nemohli dospať a dočkať sa toho, kedy si budú môcť vychutnať prvé nahodenie svojich udíc a z napätím očakávať prvé zábery.
Aj v tomto preteku sa hodnotila dĺžka ulovenej ryby, tak že sa zrátavali centimetre. Bodoval sa kapor a v druhom rade aj karas a pleskáč.
Počasie rybačke prialo, no rybám sa moc z vody nechcelo. Po štvorhodinovom zápolení, sa vytiahol iba jeden kapor o veľkosti 50 cm. Jeho šťastný lovec Enrik Folajtár z Veľkého Orvišťa sa stal zároveň aj víťazom pretekov. Ako cenu pre najúspešnejšieho pretekára si odniesol rybársky prút a navijak, ktoré venovalo RZ Záhumnie a veľa ďalších vecí, ktoré nám pre všetky zúčastnené deti venovali p. Belicová Renatka, p. Miroslav Boris, p. Mário Masarovič , p. Vladimír Dekan ml., rybárstvo Radical a rybárstvo DAIW z Piešťan. V neposlednom rade musím poďakovať orvištskému rodákovi Pavlovi Moravčíkovi s manželkou Beatkou a ich firme Paloma za to, že už štyri roky venujú množstvo rôznych sladkostí pre všetky prítomné deti na týchto pretekoch.
Tak ako býva dobrým zvykom, aj teraz miestny rybári pripravili bohaté občerstvenie vo forme varených párkov, pečených klobás, hovädzieho gulášu a pečených pstruhov. Ako čerešnička na torte sa podávali bryndzové halušky ala mr. Herceg, ktoré boli vyvrcholením gurmánskeho zážitku na tomto podujatí. Verím, že Tí ktorí prišli v sobotu na preteky si odniesli samé dobré pocity, či už deti ktoré boli všetky odmenené adekvátne ku svojim výkonom a aj prítomný diváci o ktorých bolo dobre postarané vo forme občerstvenia. Ľutovať môžu tí ktorí neprišli na túto akciu. Jednoznačne sme boli pripravený na väčší nápor ľudí. Snáď už nabudúce, veď to robíme pre Vás občanov obce a blízkeho okolia.

Galéria...

Petrov zdar !