Po úspešnom absolvovaní jarných pretekov s mne sa prehupli do letných mesiacov, ktoré pre naše združenie znamenajú spomalenie tempa aktivít. V lete trávime čas na rybníku pri relaxom vo forme rybačky spojenej s drobnými aktivitami akými sú úprava okolia rybníka, obnova a tvorba nových lavičiek v okolí rybníka.
Začiatkom leta sme na základe iniciatívy starostu, privítali na našom rybníku deti zo školskej družiny, ktoré sme oboznámili a zároveň ich zasvätili s rybárskym cechom. Naši členovia Miroslav Králik a Zdenko Markech predviedli deťom nahadzovanie návnady, lov kapra spojený zároveň s praktickou ukážkou lovu, ktorý si deti mohli samé aj odskúšať.
V rámci spolupráce s rôznymi spoločnosťami, podnikateľmi a živnostníkmi, ktorí pomáhajú nášmu združeniu, ponúkame naše priestory na krátkodobé využitie pre spoločenské akcie a posedenie. V rámci nadštandardných vzťahov s pánom Maráčkom, využila spoločnosť Empíria náš rybník na zorganizovanie druhého ročníka pretekov v love kapra pre svojich partnerov a zamestnancov. Pre zaujímavosť stojí spomenúť, že víťazom sa stal loviaci, ktorý chytil kapra o hmotnosti 8,6 kilogramu.
V hodovú sobotu posedeli na našom rybníku internacionáli Spartaka Trnava  a FC Nitra, ktorí sú bývalými spoluhráčmi Andreja Filipa, ktorý sa lúčil s aktívnou profesionálnou kariérou. Andy v súčasnosti vypomáha nášmu futbalovému mužstvu. Aktívny hráčom Orvišťa je aj Andyho brat Rudolf Filip, majiteľ obchodu s maliarskymi vecami FARBENA, ktorý tiež materiálne  pomáha nášmu združeniu, za čo mu patrí vďaka.
V druhú júlovú sobotu sa konal tradičný rybárky deň, pre členov združenia ich rodinných príslušníkov, priateľov a pre ľudí ktorí pomáhajú nášmu združeniu. Akcia je organizovaná ako poďakovanie všetkým ktorí sú spätý s fungovaním združenia. Podávali sa tradičné špeciality guláš a pečené pstruhy, ktoré boli doplnené novinkou – špecialitou vo forme srnčieho ragú s knedľou. Za pomoc pri príprave tejto špeciality (ktorá zožala veľký úspech) ďakujeme Zdenkovi Markechovi a za odborné rady pri príprave tohto pokrmu patrí vrelá vďaka pánovi šéfkuchárovi Kamilovi Knapcovi. Bolo to nebíčko v papuľke.     
Spôsob fungovania nášho združenia, organizácia pretekov ako i činnosti spojené s lovom rýb, lákajú na náš rybník loviacich z blízkeho i ďalekého okolia (Rakúsko, Rusko, Česko, Poľsko), ktorí využívajú náš rybník na športový jednodňový rybolov. Každoročný nárast počtu spokojných návštevníkov svedčí o dobre vykonanej práci našich členov. Dúfame, že aj miestny obyvatelia si vážia toho ako je o rybník postarané. Zároveň pozývame každého prísť zrelaxovať na náš rybník.
V posledných sezónach nás zažína trápiť zhoršujúci sa stav stromov v okolí rybníka, ktoré v hojnom počte vysychajú, ulamujúce konáre padajú a ohrozujú tak zdravie ľudí. Neraz sa stane, že po silnej búrke nájdeme popadané aj celé stromy. Situáciu pribežne riešime a to orezávaním prípadne spílením celých suchých stromov. Tieto sú následne nahradené výsadbou nových jedincov v okolí rybníka.
 Jeseň na rybníku bude tradične silná, spojená s organizovaním niekoľkých pretekov v love pstruha na prívlač. Sezóna vyvrcholí organizáciou Majstrovstiev Európy v prívlači začiatkom novembra. Všetci ste vítaní povzbudiť profesionálov z dvanástich štátov Európy.
Zdenko Markech, Jozef Kováčik