Tak ako pred rokom, aj tento rok sme začali novú rybársku sezónu kaprovými pretekmi pod názvom " ORVIŠŤSKÝ ŠUPINÁČ", ktoré sa konali 28. apríla 2012 na rybníku Záhumnie vo Veľkom Orvišti.

Jednalo sa o druhý ročník, na ktorom sa zúčastnilo 53 pretekárov z blízkeho ,ale aj ďalekého okolia.
Pretekári po zaujatí lovných stanovíšť a následne po zakŕmení lovných miest si o 7. 30 nahodili svoje zaručené špeciality na vytúženého kapra. V týchto pretekoch sa bodoval iba kapor nad 40cm, a to tým spôsobom, že sa zratúvala dĺžka ulovených rýb. Čo 1cm, to 1 bod. Krátko po nahodení, sa pretekári dočkali prvých šupináčov.
Počasie vyšlo na výbornú, ryby ako tak brali, takže medzi pretekármi, ale aj usporiadateľmi vládla dobrá nálada. Medzi tým, miestny rybári pripravovali bohaté občerstvenie vo forme gulášu, ktorý už tradične navaril šéfkuchár Roman Havrlent s pomocníkom Zdenkom Markechom. Pečených pstruhov precízne pripravil Maroš Šándrik.
Na tomto mieste musím pochváliť aj chlapcov z bufetu a to konkrétne Petra Vavrinca a Martina Bartka, ktorí sa neúnavne a profesionálne od rána do večera starali o smädné hrdlá prítomných.
V neposlednom rade musím spomenúť aj Jožka Markecha, ktorý mal na starosti prípravu kávy a pečenie klobás.
Pod vedením Emila Pánika sa ďalších osem členov našej organizácie zhostilo úlohy rozhodcov, ktorí zabezpečili zdarný a regulárny priebeh pretekov.
S príchodom 15.hodiny sa blížil záver pretekov, v ktorých sa darilo niektorým pretekárom viac, iným menej.

Po ukončení a vyhodnotení, sa na prvom mieste umiestnil Jozef Borovica zo Šurian, ktorý ulovil šesť kaprov v celkovej dĺžke 295cm. Ako víťaz pretekov si odniesol nákupnú poukážku v hodnote 222 euro, ktorú nám venovalo rybárstvo Radicalfising z Piešťan.

Na druhom mieste sa s počtom troch ulovených kaprov a súčtom bodov 170 umiestnil Michal Lauko z Pobedíma a odniesol si poukaz v hodnote 100 euro ktoré venovali rybárske potreby DAIV z Piešťan a k tomu päť denných povoleniek od miestneho rybárskeho združenia Záhumnie.

Ako tretí skončil s dvoma ulovenými rybami a počtom bodov 116 Dušan Herceg z Piešťan a odniesol si nákupný poukaz v hodnote 100 euro od rybárstva PIPO Vrbové.

Štvrtý skončil Boris Kováčik, ktorý zaostal len o dva body za pomyselným stupňom víťazov. Ulovil dve ryby a získal 114 bodov, za ktoré získal poukaz v hodnote 30 euro na služby v pneuservise Vojto Dekan.

Piaty skončil minuloročný víťaz Ján Švec, ktorý tiež ulovil dve ryby a získal 104 bodov,ktoré sa premenili na kartón vína od spoločnosti Chateau Krakovany.

Celkovo sa v preteku ulovilo 31 bodovaných rýb. Najväčším úlovkom bol kapor o dĺžke 62cm, ktorého zdolal Roman Zubčák.

Ako som už spomínal k zdarnému priebehu celej akcie, nám náš patrón sv.Peter vybavil cukríkové počasie, čo sa odrazilo aj na počte prítomných divákov, ktorí si pochutnali na pripravenom občerstvení, po ktorom sa len tak zaprášilo.
Verím, že táto tradícia bude ďalej pretrvávať a ľudia, ktorí sa pretekov u nás zúčastnia, budú šíriť len samé pozitívne správy o našich akciách na rybníku Záhumnie vo Veľkom Orvišti. A to nás zároveň zaväzuje naďalej, sa na tieto akcie pripravovať, aby sme si mohli povedať, že ľudia ktorí sa u nás zúčastnia či už ako pretekári alebo diváci, majú z nás dobrý pocit.
 

Výsledková listina
Poradie Meno loviaceho Body

1.

Jozef Borovica

295

2.

Michal Lauko

170

3.

Dušan Herceg

116

4.

Boris Kováčik

114

5.

Ján Švec

104

6.

Peter Trenkner

97

7.

Jaroslav Fabo

88

8.

Martin Pazúrik

84

9.

Roman Zubčák

62

10.

Róbetr Ďurina

59

11.

Miroslav Chodák

57

12.

Marián Matúš

54

13. -14.

Martin Balaga

51

 

Dušan Sopúch

51

15. - 16.

Marián Svetlík

48

 

Peter Őlvecký

48

17.

Jozef Orel

47

18.

Eduard Lehuta

40


Galéria...

Na záver chcem poďakovať všetkým zúčastneným za zdarný priebeh pretekov.

Petrov zdar !