Stalo sa už tradíciou, že prvá októbrová sobota patrí na rybníku Záhumnie vo Veľkom Orvišti

prívlačkárom. Aj tento rok sme zorganizovali preteky Orvištský blyskáč. Bol to už piaty ročník.

Po zverejnení na internete, boli pretekárske miesta za tri dni vypredané, čo svedčí o vzrastajúcej popularite týchto pretekov. Nás členov RZ , to nesmierne teší a zároveň zaväzuje, pripraviť podmienky pre zdarný priebeh preteku. Týždeň pred pretekmi sme rybník zarybnili 300kg pstruha dúhového, ktorý je ústrednou rybou tohto preteku.

Pretekári opäť súťažili v štyroch hodinových kolách o celkové prvenstvo. Súťažilo 56 pretekárov z celého Slovenska, ktorí z vody vylovili 273ks.pstruha, 14ks. ostrieža a 4ks.šťuky.Pretekári mali možnosť, privlastniť si po tri kusy pstruha a niektorí aj toto využili a spolu si privlastnili 103ks. tejto chutnej ryby.

Aj tento rok sa hodnotil súčet umiestnení v jednotlivých kolách. Po ukončení preteku nasledovalo vyhodnotenie a následne vyhlásenie najúspešnejších pretekárov.

Na 6. mieste sa umiestnil Martin Petráš z Piešťan a odniesol si kartón špičkového vína.

Na 5. mieste bol Marian Michalka z Potvoríc, okrem iného dvojnásobný víťaz preteku. Ten získal poukaz na služby od Pneuservis Vojto Dekan.

Na 4. mieste sa umiestnil Vlado Kabát z Vrbového a obdržal ako cenu kvalitný navijak, ktorý do preteku venovali rybárske potreby DAIV z Piešťan.

Bronzový prívlačkár sa stal Jakub Hulvan , tiež z Vrbového, ktorý si prevzal ako cenu 70,-euro v hotovosti.

Na striebornom stupni pre víťazov sa umiestnil Marek Smorada z Hnilca. O jeho druhom mieste, rozhodol väčší počet ulovených rýb, nakoľko mal rovnaký súčet umiestnení, ako Jakub Hulvan. Marek ulovil 13ks.rýb, čo bolo o tri viac ako ulovil Jakub. Za toto si odniesol 150,-euro v hotovosti.

Stalo sa tradíciou a dúfam že pretrvá, že víťaz získava kvalitný bicykel značky KELLYS v hodnote 350,-euro.Jeho tohto ročným majiteľom sa stal majster prívlačkár Marian Kriho z Vrbového.

Čo na záver dodať? Počasie vyšlo na jednotku, guláš z diviaka, pečené pstruhy, jaternice a klobásy chutili a k tomu kvalitné pivečko. Takže super vydarená akcia, na ktorej sa vždy stretnú pohodový ľudia, kamaráti a priatelia Petrovho cechu. Členovia RZ Záhumnie všetkým zúčastnením ďakujú, za záujem o našu -Vašu akciu.

Tešíme sa na stretnutie už na jar 2016 a to 2. apríla 2016 na jarných prívlačových pretekoch.