Po vydarenom sobotňajšom preteku, sme doladili niektoré veci a pripravili sa na ráno nedeľu 9. októbra, kedy sme usporiadali už siedmi ročník prívlačových pretekov v love dravcov.

V tomto preteku je tradične prvá cena kvalitný horský bicykel v hodnote min. 350euro. A ďalšie hodnotné ceny od RZ Záhumnie a sponzorov.

Na tento pretek sa prihlásilo 56 pretekárov, opäť z celého Slovenska. Tento pretek sa konal na štyri jednohodinové kolá. V tomto preteku sa hodnotili všetky dravé ryby (šťuka, zubáč, sumec, boleň, ostriež, jalec a pstruh dúhový). Ulovené ryby sa merali a ich dĺžky sa zapisovali, do bodovacích preukazov. V nedeľu ryby moc nespolupracovali a preto sa ich podarilo zdolať iba 161kusov, z toho 156kusov pstruha dúhového. Aktivitu záberov ovplyvniť nedokážeme, raz to ide super, inokedy je to slabšie. Počasie tak isto nedokážeme ovládnuť a to bolo v nedeľu veľmi premenlivé, čo sa iste prejavilo na aktivite rýb, Podstatné je, že sa stretnú priatelia a kamaráti Petrovho cechu, ktorí sa vedia podpichnúť, ale aj vyhecovať v preteku. Viacero pretekárov sa zúčastnilo pretekov aj v sobotu a v nedeľu bolo vidieť na niektorých únava. No ale zvládli to zo cťou, za čo im patrí vďaka. Napríklad dvojnásobný víťaz Marian M., si musel počas obedňajšej prestávky pospať, čo mu vyslovene prospelo.

Po štvrtom kole, ktoré ukončilo pretek, prišlo na rad vyhodnotenie preteku. Bolo ocenených štrnásť najlepších pretekárov. Pretekári na 14. až 7. mieste si odniesli fľašku špičkového vína.

Pretekári na 6. a 5. mieste boli odmenený setom vín. Tieto fľašky vína venoval pán Jozef Valo, zástupca starostu obce Veľké Orvište. Za čo mu srdečne ďakujeme.

Na štvrtom nepopulárnom mieste sa umiestnil Martin Drgoň z Hlohovca a vybojoval si poukaz v hodnote 60euro od Pneuservis Vojtech Dekan.

Na bronzovej priečke sa napokon umiestnil už spomínaný Marian Michalka z Potvoríc aj napriek svojmu handycapu (asi mu nesadol obed),lebo keď sa zobudil aj si nahlas ryholv3D.

No je to statočný bojovník a vybojoval si poukaz na nákup rybárskych potrieb od firmy DAIV v hodnote 100euro.

Vicemajstrom pretekov sa stal viacnásobný účastník našich podujatí, niekoľko krát aj odmenený Marek Smorada z Hnilca. Marek si za svoj fortieľ odniesol nákupný poukaz v hodnote200euro, ktoré nám do preteku venoval pán Jozef Fekete, rybárstvo Pipo z Vrbového.

A čuduj sa svete, na prvej priečke sa umiestnil opäť ako v sobotu pán RYBÁR Róbert Ondrovič zo Senice Víťaz obdržal kvalitný bicykel zn. KELLYS, k čomu mu srdečne blahoželáme. Róbert mal veľkú dilemu, ako trofej narve do Felície, nakoniec sa mu to podarilo, k čomu mu tiež blahoželáme.

Po tejto celej víkendovej paráde si môžeme trochu vydýchnuť a začať sa venovať lovu pstruhov na našom rybníku. Pozívame aj širokú verejnosť, ktorá si môže zakúpiť hosťovacie povolenie na lov rýb.

Na záver mojich príspevkov chcem veľmi pekne poďakovať všetkým ktorý nás podporili v našom snažení sa, ako aj všetkým členom nášho združenia ktorí priložili svoju ruku k dieľu.

 

Oficiálne výsledky z 9.10.2016

Foto : Galéria » 6.ročník Orvištský blyskáč

Autor článkov : Noro Michel

PS. :už rozmýšľam ako to na jar zapelešíme pstruhom, aby sme Vás znovu potešili....