Tak, ako sa už stalo tradíciou, tak i tento rok usporiadalo RZ Záhumnie preteky v love kaprov, ktoré sa uskutočnili na rybníku Záhumnie v sobotu 22. apríla 2017.

Pred pretekom sa nasadilo do rybníka 800kg a spolu s osádkou z predchádzajúceho obdobia, zabezpečilo kvalitné zarybnenie rybníka. Členovia RZ Záhumnie zabezpečili občerstvenie pre pretekárov a širokú verejnosť Na preteku sa zúčastnilo 53 pretekárov z blízkeho okolia, no boli tu aj pretekári z Kysúc, Nitry, z Dubnice nad Váhom, Šurian a iní. Aj Tento rok sme mohli privítať na Záhumní troch pretekárov z družobnej obce Šakvice , ktorá leží na Morave.

Po vylosovaní štartovných pozícií, pretekári začali s vnadením a o 8hod. začali nahadzovať do vody svoje nástrahy, a z napätím očakávať prvé úlovky.

Hodnotili sa najťažšie kapry, od dĺžky 45cm hore. Počas preteku sa podarilo zdolať 80 kusov, ktoré splňovalo túto požiadavku. Chytilo sa veľa aj menších kúskov. Počasie bolo aprílové, no na rybačku priam ideálne. Pretekárom sa darilo niektorým viac iným menej, ale to tak zvyčajne na pretekoch býva. Víťaz môže byť len jeden. O 15. hodine, pretek dospel k svojmu záveru. Po zvážení naj úlovkov, sme pristúpili k vyhodnoteniu preteku.

Cenu, kazetu špičkového vína, za najviac ulovených mierových kaprov, získal Martin Lipka z Piešťan. Počas preteku zdolal 13 hodnotených rýb, čiže kaprov nad 45cm a veľa menších a takisto aj biele ryby. (karas, pleskáč, plotica a iné)

Na 6.mieste sa umiestnil Martin Brázda zo Skalitého, ktorý zdolal kapra o váhe 3,56kg a tak isto sa mu ušla kazeta vína.

Na 5. mieste bol Chytil Ján z Čachtíc a za svojho kapra o váhe 3,81kg získal kartón vína.

Zemiakovú medailu, čiže štvrté miesto si vybojoval Miro Kubáň z Piešťan a to za zdolaného kapra o váhe 3,84. Bol odmenený poukazom v hodnote 60,0 euro na služby v pneuservise Vojto Dekan, ktorý nám do cien tento poukaz venoval.

Na bronzovej priečke sa umiestnil Brázda Jozef zo Skalitého, ktorý zdolal kapra o váhe 4,73kg, za čo mu patril pohár za tretie miesto a 50,0 euro v hotovosti.

Vicemajsterkou preteku sa stala pani Drahomíra Vaňová z Nového Meste nad Váhom, ktorá k nám na všetky preteky chodí pravidelne aj z manželom, za čo im chcem v mene RZ Záhumnie aj touto formou poďakovať. Pani Drahomíra zdolala kapra o váhe 5,07kg a bola odmenená pohárom za druhé miesto a poukazom v hodnote 100,0 euro, ktoré nám venovala pani Lipková z rybárstva DAIV z Piešťan.

Majstrom tohto preteku sa stal náš priateľ Slaviša Petrovič z Piešťan, ktorý vylovil z rybníka Záhumnie kapra o váhe 5,60kg. Ako víťaz si odniesol pohár pre víťaza a poukaz v hodnote 200,0euro, ktorý nám venoval pán Jozef Fekete z Vrbového.

Oceneným pretekárom chcem ešte raz poblahoželať a zároveň poďakovať všetkým zúčastneným, či už pretekárom, alebo divákom a návštevníkom za vašu priazeň.

Pevne verím, že sa vám u nás páčilo a opäť sa stretneme na našich akciách na rybníku Záhumnie.

Petrov Zdar.

Foto-galéria

Autor článku Norbert Michel tajomník RZ Záhumnie vo Veľkom Orvišti.